Sabahat Akkiraz Kimdir Kaç Yaşında Hangi Partili ?

Asıl adı Sabahat Akkiray’ dır , bir çok sanatçı gibi oda müziğe başladığında  adını Sabahat Akkiraz olarak değiştirmiştir. Çocuk yaşlarda müzikle haşır neşir olan  ve  ailesinden dolayı Alevi – Bektaşi ‘ likten  etkilenrek üretilmiş müziklere daha çok yönelen  Sabahat Akkiraz ; Arif Sağ , Musa Eroğlu gibi bir çok değerli sanatçıyla birlikte çalışmalar yürütmüştür.

 

Kendine özgü bir ses tonu ve yeteneği olduğundan , alanında dünya çapında tanınmasını sağlamıştır. Bir çok defa ,  yurt dışında konserler veren Sabahat Akkiraz , batı müziğine oldukça önem vermiştir. Bu önemi gerek yurt dışında olsun , gerek yurt içerisinde  konserlerinde de yansıtmıştır.  Babası  Sivas kangallıdır.

 

Kendisi de , sadece sanatçı değil aynı zamanda Sivastan meclise katılan bir milletvekilidir. İstanbul’ da  3. Bölgeden  ve Cumhuriyet Hal partisinden millet vekili seçilmiştir. Siyaset kanadında pek de adını duymadığımız / aktif  olmayan  Sabahat Akkiraz   ,  kısa süre içerisinde mütevazılığı  ile bir çok kişinin  gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.