Samuel Eto Kimdir Kaç Yaşında ?

Samuel Eto’o  10 Mart  1981 yılında  Douala da doğmuş  santrafor mevkisinde oynayan ünlü bir kamerunlu futbolcudur.  Afrika uluslar kupasında  tam 16 gole imza atarak  en iyi futbolcu olmuştur.  Ünlü  futbolcu  , şuan  dünyanın  en zengin klüplerinden birisi olan  chealsea da forma giymektedir.  Samuel Eto’o   futbol kariyerine küçük yaşlarda başlamıştır.

Öncelikle   Real Madrid’in   A takımında  oynayamamıştır.   B takımında oynarken , yeteneği fark edilmiş  ve farklı bir  takıma verilmiştir. Burada da yeteneği fark edilen Samuel Eto’o    Avrupa çapındaki büyük takımlar tarafından istenmeye başlamıştır.  İnter , Real Madrid ve günümüzde de Chealsea gibi büyük takımlarda oyunculuk kariyerini devamlı ilerleten ünlü  futbolcu  bu takımlarla birlikte  bir çok kupa  kazanmıştır.

Samuel Eto’o hakkındaki  en  çarpıcı manşet  geçtiğimiz günlerde gündeme düşen olaylarda  olmuştur.  Morinho  oyuncusunun  yaşının  32 mi  35 mi olduğunu  açıklarken ,  Samuel Eto’o ‘nun eski sevgilisi  bir darbe yaparak  takım hocasının   sözlerinin aksine  Eto’o söylenildiği yaşta değil  39 yaşındadır ifadelerini kullanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.