Şaziye İvegin Kimdir ?

Şaziye İvegin kimdir? 8 Şubat 1982 yılında Adana’da doğmuştur. Türk milli bayan basketbolcu olan İvegin’in basketboldaki başarısının etkenlerinden biri de babasının eski bir basketbolcu olmasıdır. Yedinci sınıfta iken diğer iki kız kardeşi ile basketbola başlayan Şaziye İvegin ve diğer iki kız kardeşi Adana kulübü Botaşspor’da iki kez basketbol genç kızlar şampiyonasını kazandılar.

 

Botaşspor basketbol takımında 10 yıl geçiren Şaziye İvegin 10 yılın sonunda Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe için Şaziye İvegin kimdir? 7 Mayıs 2004’ te Fenerbahçe ile anlaşan İvegin 2007-2008 sezonu için Montigarda Basket ile bir yıllık sözleşme imzaladı. Ertesi sezon Beşiktaş Cola Turka ile bir sonraki sezon ise Spartak Moskova’ya transfer oldu.

 

Bir süre yurt dışında oynadıktan sonra ülkesine dönmeye karar veren Şaziye İvegin, Galatasaray, Mersin ve Fenerbahçe’de basketbol hayatına devam etti. Şaziye İvegin kimdir? Konulu makalemizde son olarak oynadığı takımın Galatasaray olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca İvegin’in milli takım kadrosunda da başarılara imza attığını belirtmek gerekir. 2012 Londra olimpiyatlarında milli takımın beşinciliğe ulaşmasında katkısı büyüktür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir