Tuğçe Canıtez Kimdir ?

İzmir’in Konak ilçesinde 10 Kasım 1990 yılında dünyaya gelen genç ve başarılı bayan basketbolcu Tuğçe Canıtez kim? Belirttiğimiz gibi Tuğçe Canıtez küçük yaşlarda basketbola başlayan ve Fenerbahçe bayan basketbol takımında forma giyip takımı şampiyonluğa taşıyan oyunculardandır. Tuğçe Canıtez basketbola İzmir’de 2005 yılında Ceyhan Belediyespor altyapısında başlamıştır.

 

Genç yaşına rağmen basketbolda büyük başarılara imza atmış Tuğçe Canıtez kim? Tuğçe Canıtez 1.90 boyunda ve 85 kilo ağırlığında uzun forvet oyuncusu olarak basketbol oyuncusu olarak hayatına devam etmektedir. Basketboldaki başarısını ve kariyerini yurt dışında devam ettirme kararı alan Canıtez basketboldaki başarısı ve yeteneği ile yurt dışında da gözde basketbolcular arasına girmeyi başarmıştır.

 

Tuğçe Canıtez kim? Başarıları nelerdir? Amerikan kolej liglerinde Kuzey Ihado Kolejinde forma giyen basketbolcu 2 kez yılın oyuncusu seçilmiş ve Amerika şampiyonluğuna da ulaşmayı başarmıştır. Milli takımda ise u-18 ve u-20 milli takım formalarını giymiştir. Başarısı ve yeteneği gözden kaçmayan Tuğçe Canıtez 2012 Londra olimpiyatlarında 5. Olan A milli takımında da forma giymiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.