Burcu Kara Kimdir Kaç Yaşında ?

1980 Bursa doğumlu televizyon ve dizi oyuncusu Burcu Kara, anne ve babasının öğretmen olması sebebiyle ilkokula 4,5 yaşında başlamış ve 20 yaşında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken de yerel kanallarda sunuculuk yapan ünlü oyuncu, okulunun bitiminin ardından mesleği olan yatırım uzmanlığı işini yapmak üzere Bursa’ya döndü.

 

Mesleğini yapma hayalleri kuran genç iktisatçı Burcu Kara, gerçek hayatın hayal kurmak kadar kolay olmadığını kısa sürede öğrendi. Hayattaki ilk hayal kırıklığını yaşayan Kara, Olay TV’de yaptığı sunuculuğun ardından Kanal D televizyonunda çalışma fırsatı buldu. Kanalda bir süre muhabirlik yaptıktan sonra 2002 senesinde haber spikerliği yapmaya başladı.

 

Oyunculuk dersleri almaya başlayan Burcu Kara, “O şimdi mahkûm” ve “dünyayı kurtaran adamın oğlu” gibi sinema filmlerinde ve “haziran gecesi” dizisinde çeşitli rollerde yer aldı. Başarılı oyuncu ve spiker, 2007 yılında özel bir tiyatroda sergilenen oyunda kerem alışık ile başrolü paylaştı. 2011 yılında kendisiyle aynı meslekte bulunan Buğra Gülsoy ile dünya evine girdi. Ancak çiftin evliliği 2012 ağustos ayında sona ermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.