Cenk Akyol Kimdir Kaç Yaşında ?

Voleybolcu ailesinden dolayı spora yönelen Cenk Akyol 1987 yılında İstanbul\Kadıköy’de doğdu.

 

2012 yılında Ergin Ataman’ın çalıştırdığı Galatasaray’a transfer olan Cenk Akyol; ilk maçına Efes Pilsen’in beyaz lacivert formasıyla 17 yaşında Karşıyaka karşısında çıktı. Dört sezon boyunca Efes Pilsen formasıyla ter döken Cenk Akyol takımın kazandığı iki Türkiye Kupası ve bir Cumhurbaşkanlığı kupasında büyük pay sahibi oldu.

 

Türk basketbolu için alışılmadık bir basketbolcu portresi çizen Cenk Akyol; saha içindeki şutları ne çok yakın ne de çok uzun mesafelidir. Mirsad Türkcan’ın sakatlanması üzerine A Milli takım aday kadrosuna çağırılmıştır. Boyu 1.97 cm olarak kayıtlara geçmiştir.2005 NBA DRAFT’ına girmiştir. Vakıfbank Bayan Voleybol takımı ve milli takımın yıldız isimlerinden Naz Aydemir ile çok sayıda ünlü ismin katıldığı bir düğünle 21 Ağustos 2013 tarihinde hayatını birleştirdi. Evlilik sonrası yaşamları bol maçlı ve bol deplansmanlı geçen iki oyuncu kısa sürede Türkiye’nin en gözde sporcu çiftlerinden biri oldu.

 

Sporcu bir ailede doğup büyüyen Cenk Akyol zamanla basketbola yönelip, kariyerine 8 yaşında Efes Pilsen alt yapısında başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir