Süper Savcı Murat Gök Kimdir Kaç Yaşındaydı Nerede Görev Yapıyordu ?

Süper Savcı Murat Gök 2009 yılında atanmış olduğu İzmir Adliyesinde bir çok başarılı çalışmış ve adını Süper Savcı lakabı ile duyurmuş başarılı bir hukukçudur. Özel Yetkiyle görev yapmış, belediyeler de dahil, kamu kurumlarındaki suç örgütlerine yönelik operasyonlarda başarısı ile adı duyulmuştur. Cumhuriyet Savcısı iken özel yetkileri alınarak düz bir savcı olarak Samsun!a atandı.

 

Süper Savcı Murat Gök HSYK tarafından özel yetkileri alındığı sırada bir kitap yazmayı düşünmekte idi. Cumhuriyet Savcısı Samsun’da kaldığı Adliye Lojmanlarındaki evinde ölü olarak bulunmuştur. Bu sırada yalnızca 41 yaşında idi. Özel bir koruma ile gezmekte idi. Cenazesi kendi isteği üzerine burada toprağa verilen savcının bir süredir karaciğer yetmezliği ile ilgili olarak tedavi gördüğü bilinmekte idi.

 

Süper Savcı Murat Gök şüpheli ölümünün adli tıp raporları sonucunda doğal nedenlerden dolayı kaynaklandığı basına yansısa bile ailesi bu konuda aynı düşünmemektedir. Onlara göre ölümü şüphelidir ve araştırılması gerekir. Faili meçhul bir cinayet olduğunu ailesi düşünür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.