Zeynep Koçak Kimdir Oğuzhan Koç Kimdir ?

Zeynep Koçak

27 Ağustos 1983 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelen Zeynep Koçak, eğitim hayatını da doğduğu topraklarda tamamladı. İlkokul ve lise eğitimini Ankara Ted Koleji’nde tamamlayan Koçak, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hukuk öğrencisi olduğu dönemlerde sinema ile yakından ilgili olan Zeynep Koçak, bu süreçte kısa film ile klip yönetmenliği yaptı.

“Müdahale” adını verdiği kendi yazıp yönettiği film ile çok sayıda film festivaline katılarak, ödül kazandı. Yılmaz Erdoğan imzalı Beşiktaş Kültür Merkezi’nin kadrosuna dahil olan Zeynep Koçak, bir dönem Kanal D’de yayınlanan “Çok Güzel Hareketler Bunlar” adlı televizyon programında yer alarak adından söz ettirmeyi başardı. Yine BKM Mutfak ekibinin beyaz perde izleyicisine sunduğu, “Neşeli Hayatlar” ile “Çok Film Hareketler Bunlar” gibi filmlerde oyunculuğunu sergiledi. BKM Mutfak ekibinden arkadaşı oyuncu ve şarkıcı Oğuzhan Koç ile ilişki yaşayan Zeynep Koçak, sevgilisi ile birlikte hazırladığı film müziği ile Kral TV Video Müzik Ödülü’ne layık görüldü. GSM şirketi Vodafone’nin de reklam yüzü olan Zeynep Koçak, aynı zamanda bu reklamların yazar ekibinde de yer alan isimlerden oldu.

Oğuzhan Koç

13 Mayıs 1985 tarihinde Erzincan’ın Refahiye ilçesinde dünyaya gelen Oğuzhan Koç, Bursa’da büyümüş ve Bursa Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almıştır. Küçük yaşlarından itibaren müzik ve tiyatro ile yakından ilgisi olan Oğuzhan Koç, ortaokul ve lise dönemlerinde çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı. 2007 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi Mutfak Atölyesi’nin kadrosuna dahil olan Oğuzhan Koç, “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isimli komedi programında sergilediği oyunculuk performansına müzik yeteneğini de ekleyerek kısa sürede adından sıkça söz ettirmeyi başardı. “Gül Ki Sevgilim” adlı şarkısını ilk önce amatör olarak internet ortamında yayınlayan Oğuzhan Koç, şarkısının büyük beğeni toplaması üzerine bu parçayı daha sonra Ferhat Göçer’e verdi.

2009 yılında ise Gülben Ergen’in “Uzun Yol Şarkıları” adlı albümünde yer alan “Giden Günlerim Oldu” adlı şarkısı ile de müzikseverlerden büyük beğeni alan Oğuzhan Koç, aynı zamanda şarkı için çekilen video klipte de Gülben Ergen’e eşlik etti.

Şimdilerde BKM Mutfak’tan tanıştığı Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile birlikte Star ekranlarında yayınlanan “3 Adam” adlı talk show programının sunuculuğunu yapan Oğuzhan Koç’un 2013 yılında çıkan “Ben Hala Rüyada” adını verdiği bir albümü vardır.

Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir