Acun Ilıcalı Kimdir?

29 Mayıs 1969 Edirne doğumlu. Tam adı Ali Acun Ilıcalı ünlu sunucu ve yapımcıdır. Acun Medya Yapım’ın kurucusudur. İlköğretimi Edirne’de tamamlamıştır. Kadıköy Anadolu Lisesini kazanınca İstanbul’da yaşamaya başlamıştır. Çok başarılı bir öğrencilik hayatı olmamıştır. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğini kazanmıştır ancak bitirememiştir.

Annesi İlknur Ilıcalı, Babası Ergün Ilıcalı müteahhittir. Abisi Ömer Cenker Ilıcalıdır. Anne ve babasını trafik kazasında kaybetmiştir.19 yaşında ilk evliliğini Seda Başbuğ ile yapmış bu evlilikten Banu adında bir kızı olmuştur. 2003 yılında Zeynep Yılmaz ile evlenmiş bu evlilikten de iki kızı dünyaya gelmiştir. 2010 yılında Şeyma Subaşı ile adı aşk dedikodularına karışmıştır. 2013 yılında ise Şeyma Subaşından evlilik dışı bir kızı daha olmuştur.

Acun Ilıcalı ailesini kaybetmenin ardından zorlu günler yaşamıştır. Birgün üniversite arkadaşı Esat ile birlikte Show Tv de çalışan çocukluk arkadaşını ziyaret etmişler ve bu ziyaretten sonra ünlü sunucu Show Tv’de Beşiktaş muhabiri olarak işe başlamıştır. Futbola olan düşkünlüğü onun için avantaj olmuştur. 2002 yılında Acun Firarda adlı  gezi programını sunmaya başlaması onun TV’de başarılarının kapısını açması için anahtar rol olmuştur.

Acun Ilıcalı 2006 yılında Acun Medya isimli şirketi kurmuş ve birçok Tv Programının yapımcılığını yapmıştır. 2013 yılında TV8 kanalını satın alarak Survivor, İşte Benim Stilim, 3 Adam, Para Bende, O ses Türkiye, Rising Star Türkiye gibi birçok yarışma ve eğlence programlarının yapımcılığını üstlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir