Adriana Lima Kimdir ?

Adriana Lima 1981 doğumlu , Brezilyalı bir spermodeldir. Özellikle vücudu ve gözleri ile  dünyadaki en çekici kadın olarak gösterilmektedir.  Ününü Victoria’s Secret ‘e olan çalışmaları ile duyurmuştur. Salvador’da yaşayan ve  geliri yüksek olmayan bir ailenin kızı olan  Adriana Lima  ailesinin de bulunduğu yerde  bir mağazada alış veriş yaparken  Amerikalı bir yerli tarafından keşfedilmiştir.  Model Ara yarışmasında birinci seçilmiş  ve Ford Model yarışmasında da  2.olarak seçilmiştir.  Kısa bir süre içerisinde  Adı tüm Amerika’da yayılmıştır.

 

Ailesinin düşük gelirli olmasına rağmen , çalışmalarındaki başarı , onu  Forbes.com ‘da  onu  dünyada en çok kazanan kişiler listesine koymuştur.  En güçlü  100 insan listesinde de yer alan Adriana Lima mesleğine hala devam etmektedir.

 

Her geçen gün ününe ün katan Lima   BMW firmasının tanıtım reklamında oynarak bu ünü daha da genişletmiştir ve hala da bir çok tanıtım filminde rol almaktadır. Kısa bir süre önce  2009 yılında  yine kendisi gibi ünlü bir basketbolcu olan  NBA’de oynayan Marko Jarić ile dünya evine girmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir