Ayşecan Tatari Kimdir?

Ayşe Can Tatari, 9 Mart 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk olarak 1992 yılında çevrilmiş olan Tatar Ramazan Sürgünde adlı filmde çocuk oyuncu olarak sinemaseverlerin karşısına çıkan Tatari, ünlü tiyatro ve dizi oyuncusu Aliye Uzunatağan’ın da kızıdır.

 

Ayşe Can Tatari, asıl çıkışını Çocuklar Duymasın adlı dizide Pınar Altuğ’un canlandırdığı Meltem ve Tamer Karadağlı’nın canlandırdığı Haluk, karakterlerinin çocukları Duygu rolüyle yapmıştır. Dizinin halk tarafından son derece benimsenmesiyle birlikte popüleritesi artan ve tanınmaya başlayan Tatari, ardından Çocuklar Ne Olacak ve Evdeki Yabancı dizilerinde rol aldı. Çocuklar Duymasın dizisinin final yapmasının ardından Amerika’da eğitim almaya giden Tatari, bu sebeple dizinin yeni versiyonunda yer almadı.  2.5 yıl New York’ta Stella Adler Studio of Acting’de okuyan Tatari Dot ekibinin Sarı Ay isimli oyunuyla da tiyatro dünyasına adım attı.

 

Ayşe Can Tatari, eğitimin ardından Türkiye’ye döndüğünde dergi kapaklarında yer almış ve çeşitli fotoğraf çekimlerine katılarak hayranlarıyla tekrar bir araya gelmiştir. Yeni görüntüsü ve büyümüş haliyle görenleri şaşkına uğratan Tatari, büyük beğeni toplamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir