Beren Saat Kimdir? Boyu ve Kilosu Kaçtır?

26 Şubat 1984 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelen Beren Saat, eğitim hayatına Ankara TED Koleji’nde başlamış, Başkent Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Üniversite öğrencisi olduğu yıllarda, özellikle daha sonra trafik kazasında kaybettiği erkek arkadaşının desteği ile, “Türkiye’nin Yıldızları” adlı oyunculuk yarışmasına katılmış ve bu yarışmadan ikinci olarak ayrılmıştır.

Türkiye’nin Yıldızları” adlı yarışma ile önü açılan Beren Saat, yarışma sayesinde ün kazanmış ve oyunculuk kariyerinin kapılarını ilk olarak 2004 yılında ekranlarda yayınlanan “Aşkımızda Ölüm Var” adlı  dizi ile aralamıştır. “Aşka Sürgün”, “Hatırla Sevgili”, “Avrupa Yakası” gibi dizilerin ardından Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre, Hazal Kaya ve Selçuk Yöntem gibi isimlerin de yer aldığı 2008 yılı dizisi “Aşk-ı Memnu”da canlandırdığı “Bihter Ziyagil” karakteri ile Beren Saat büyük bir çıkış yakaladı.

Beren Saat’in boyu ve kilosu kaçtır?

164 boyu 53 kilodur

“Aşk-ı Memnu” dizisindeki başarısını 2010 dizisi “Fatmagül’ün Suçu Ne” ile sürdüren Beren Saat, 2013-2014 yılları arası Kanal D’de yayınlanan “İntikam” adlı dizide “Derin Çelik” adlı karakteri canlandırmıştır 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide baş rol olmuştur. Beren Saat’in yer aldığı son sinema projesi ise 25 Ekim 2013 tarihinde vizyona giren Uğur Yücel ile başrolü paylaştığı “Benim Dünyam” adlı film olmuştur. Bu film 1 Kasım 2013 tarihinde İngiltere’de de vizyona girmiştir.

“Tofita”, “Patos”, “Rexona” ve “Duru” gibi markaların reklam yüzü olan Beren Saat, pek çok üniversite tarafından en iyi kadın oyuncu seçilmenin yanı sıra, Altın Kelebek Ödülü’ne de sahip bir oyuncudur. Güzel oyuncu 2014 yılında hayatını Kenan Doğulu ile birleştirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir