Kıvanç Tatlıtuğ Boyu Kaç? Kaç Yaşında?

27 Ekim 1983’de Nurten & Erdem Tatlıtuğ çiftinin oğulları olarak Adana’da dünyaya geldi. Profesyonel basketbol oyunculuğu ile başlayan kariyeri mankenlik ile devam etmiştir. Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi büyük kulüplerde basketbol oynamıştır. Kariyerini basketbol üzerine planladığı yıllarda, güzel fiziği ile dikkatleri üzerine toplayan Kıvanç Tatlıtuğ‘un mankenlik macerası, annesinin gördüğü bir ilan üzerine oğlunun fotoğraflarını mankenlik ajansına göndermesi ile başlamıştır.

İki yıl süreyle çeşitli mankenlik ajanslarında profesyonel anlamda mankenlik yapan Tatlıtuğ, 2002’de katıldığı Best Model of Türkiye yarışmasının galibi oldu. Bu yarışmanın birincisi olduğu için dünya çapında düzenlenen Best Model of the World yarışmasına da katılmaya hak kazanan Kıvanç Tatlıtuğ, bu yarışmadan da galip çıkan isim olmayı başardı. Gösterdiği bu başarı ile dikkatleri üzerine çekmeye başlayan Kıvanç Tatlıtuğ, bir Fransız mankenlik ajansı olan Success Ajans’ın teklifini değerlendirdi ve 1,5 yılını başkent Paris’te geçirdi.

Kendisine gelen çok sayıda oyunculuk teklifleri üzerine Fransa’dan Türkiye’ye döndü ve oyunculuk eğitimi aldı. İlk oyunculuk deneyimini 2005 yılında Kanal D’de yayınlanan “Gümüş” dizisinde başrolü Songül Öden ile paylaştı. İki yıl boyunca yayınlanan dizinin ardından 2007 yılında Sedef Avcı ile başrolü paylaştığı “Menekşe ile Halil” dizisinde Halil karakterine hayat verdi. Oyunculuk performansı ile de adından söz ettirmeyi başaran Tatlıtuğ, 2008 yılında yayınlanmaya başlayan ve çok konuşulan “Aşk-ı Memnu” dizisinde Beren Saat, Nebahat Çehre ve Selçuk Yöntem gibi isimlerle rol aldı. 2010 yılında Kenan İmirzalıoğlu’nun da rol aldığı ATV dizisi “Ezel”de konuk oyuncu olarak oynadı ve son olarak 2013 yılında sona eren “Kuzey Güney” adlı dizinin Kuzey’i oldu.

Kıvanç Tatlıtuğ’un Boyu Kaç?

187 boyundadır

Televizyon dizilerinin yanı sıra beyaz perdede de iddialı isimlerden olan Kıvanç Tatlıtuğ, Yılmaz Erdoğan imzalı “Kelebeğin Rüyası” adlı filmde verem hastası bir şairi canlandırdı. Kıvanç Tatlıtuğ’un filmdeki performansı büyük alkış topladı.

Reklamların da vazgeçilmez yüzü olan Tatlıtuğ, oyuncu İlker Ayrık ile Akbank reklamlarında oynamıştır.

Kendisi gibi Best Model yarışmasının zafer kazanan ismi olan Azra Akın ile çalkantılı bir ilişki yaşadı. Bir küsüp bir barıştığı Azra Akın ile ayrı olduğu bir dönemde kendisinden 13 yaş büyük ünlü oyuncu Meltem Cumbul ile aşk yaşadı. Fakat ikili, ilişkilerini ağustos ayında bitirdi.

2016 yılında Başak Dizer ile evlenen Kıvanç Tatlıtuğ, oyunculuk hayatına 2 yıl aradan sonra Star TVde 2016’nın son aylarında yayınlanmaya başlayan Cesur ve Güzel adlı Tuba Büyüküstün ile başrolleri paylaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.