Cemal Kalyoncu Kimdir ?

Cemal Kalyoncu, 1960 yılında doğan, Bitlis doğumlu ünlü iş adamıdır. ATV ve SABAH gazetelerinin sahibi, Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından Kalyon Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Müteahhitlik yapan babasının ardından, inşaat işleri üzerine İngiltere’de üniversite öğrenimi görmüş ve ülkemize dönmüştür. Tam adı ile Orhan Cemal Kalyoncu, Reyhan Kalyoncu ile evlidir.

 

İstanbul’da 3. Havaalanı projesi dahil olmak üzere, Taksim Yayalaştırma Projesi gibi pek çok büyük ve önemli işin altına imzasını atan Kalyon Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucularındandır. Şirket, 1974 yılında, Cemal Kalyoncu ve kardeşleri Ahmet Kalyoncu, Turan Kalyoncu ve Hasan Kalyoncu tarafından kurulmuştur. Özellikle altyapı, yol, köprü, konut, üniversite, arıtma tesisi, endüstriyel tesis gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Kalyon Grup’un kurucusu Cemal Kalyoncu,  hem Türkiye’ye hem de dünyaya pek çok önemli ve kaliteli yaşam alanı kazandırmaya devam etmektedir.

 

Ülkemizin en büyük altyapı ve inşaat projelerini yürüten Cemal Kalyoncu, her geçen gün plan ve projelerine yenilerini ekleyerek, Rusya, Libya, Katar, Irak, Suudi Arabistan gibi ülkelerde de çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir