Emre Karayel Kimdir?

18 Ekim 1972’de Osmaniye’nin en büyük ilçesi olan Kadirli’de dünyaya gelen Emre Karayel, lise eğitimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra kazandığı Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’ndeki eğitimini yarıda bırakarak Bilkent Üniversitesi’nde Tiyatro Bölümü’nde eğitim almayı tercih etti. 1988 yılında “Bir Beyin Oğlu” adlı film ile beyaz perdeye adım atan Emre Karayel, 1999’da Bilkent Üniversitesi’nden başarı ile mezun olduktan hemen sonra çalışmaya başladığı Türk Radyo ve Televizyon Kurumu’nda çocuklara yönelik hazırlanan programların sunuculuğunu üstlendi.

2003 yılında özel bir televizyon kanalında gösterime başlayan “Bir İstanbul Masalı” adlı dizide “Zekeriya” isminde bir iş adamını canlandıran Emre Karayel, 2005 yapımı “Gümüş” adlı dizide Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden gibi isimlerle aynı projede yer aldı. 2003 yılından günümüze kadar yayınlanmakta olan “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı dizide 2008 yılında “Zafer Sasonlu” adında bir karaktere hayat verdi. Kariyeri boyunca “Azizname”, “Ghetto”, “Othello” gibi önemli tiyatro projelerinde yer alan Emre Karayel’in çıkış noktası Demet Evgar ile başrolünü paylaştığı 2008 yılında “TürkMax” adlı kanalda yayınlanmaya başlayan, daha sonra geniş bir hayran kitlesi kazanması üzerine Star TV’ye transfer olan “Bir Erkek Bir Kadın” dizisi sayesinde olmuştur. İçerisinde geçen cinselliği çağrıştıran bir takım replikler sebebiyle RTÜK tarafından defalarca ceza alan dizi 2013 yılının Aralık ayında “UltraSon” adlı bölüm ile ekranlara veda etti.

“Testosteron” adlı tiyatro oyunu ile 13. Afife Tiyatro Ödülü’ne layık görüldü. Bir dönem, kardeşi Berk Gürman ile söylediği “Evlerinin Önü Boyalı Direk” adlı şarkı ile şöhrete kavuşan Öykü Gürman ile ilişki yaşayan Emre Karayel’in bu ilişkisi evliliğe doğru giderken, ünlü çift sürpriz bir şekilde ilişkilerini noktaladıklarını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir