Gökhan Töre Kimdir Kaç Yaşında ?

 Gökhan Töre    Türkiye vatandaşı olan bir çok futbolcu gibi  aileleri ,  Almanyaya  iş nedeni ile göç etmek zorunda olan bir ailenin çocuğudur. Aslen samsunlu ve 1992 doğumlu olan Gökhan Töre  Almanya’nın Köln kentinde doğmuştur. Futbol  hayatı onun için çok küçük yaşlarda başlamış  ve   SV adler Dellbrück ‘ de  futbol kariyerine ilk adımını atmıştır.

 

Çok kısa bir süre   yani aynı yıl içerisinde  Bayrer Leverkusenin alt yapısında oynamaya başlamıştır. Türkiye  milli takımında  en gözde ve genç olan futbolculardan biridir. Milli takımında ilk formasını  2007 yılında 3 maç olmak üzere u- 15’ de giymiştir.  U- 16 maçları için oluşturulan kadroda her zaman ilk  11 de  yani as kadroda yerini almış ve  Easter turnuvasında 1 golü bulunmaktadır.

 

Milli takım içerisinde  21 yaş altında olanlar için oynanan şampiyona ‘ da  Ümit milli futbol takımında oynaması için çağrılmıştır.  30 Ocak 2009 yılında da   5 yüz bin euro bond servis  ile  Dünyanın en iyi takımlarından birisi olan chelsea  Gökhan Töre’ yi kendi takımına dahil etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.