Gülşen Kimdir? Nereli?

29 Mayıs 1976 tarihinde Ordulu Bayraktar ailesinin kızları olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini İstanbul Şehremini Lisesi’nde tamamlayan Gülşen, lise eğitiminin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Türk Müziği bölümünü kazanarak buradan başarı ile mezun oldu. Üniversite öğrencisi olduğu dönemde İstanbul’da bulunan bazı bar ve kulüplerde sahneye çıkan Gülşen’in şarkıcılık kariyeri de sahne aldığı bir kulüpte başladı. Sahne aldığı günlerden birinde kendisini dinlemeye gelen müzik adamı Özkan Turgay’dan albüm teklifi alan Gülşen 1996’da çıkardığı “Be Adam” adlı ilk albümü ile pop müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. İlk albümü ile her şarkıcının yakalayamadığı büyük bir çıkış yakalayan Gülşen, albümü ile aynı adı taşıyan “Be Adam” isimli çıkış parçasına çektiği klipte pijamayla yer aldığı için uzun bir süre “pijamalı kız” olarak anıldı.

İlk albümünün ardından müzikal çalışmalarına hız kesmeyen Gülşen 1999 yılında “Erkeksen” adını verdiği 14 şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. İkinci albümü ile 150.000 gibi bir satış rakamına ulaşan Gülşen’in 2001 yılında “Şimdi” adlı üçüncü albümü beklenilen ilgiyi görmedi. Fakat pes etmeyen Gülşen bu albümünden üç yıl sonra deyim yerindeyse bomba gibi döndü ve “Of… Of…” ismini verdiği dördüncü albümüyle 500.000’in üzerinde bir satış rakamı yakalayarak müzik kariyerinin en çok satan albümünü piyasaya sürdü.

2006 yılında müzik marketlerdeki yerini alan “Yurtta Aşk Cihanda” aşk adlı albümü Gülşen’e MÜ-YAP Altın Plak Ödülü’nü kazandırdı. Hemen ertesi yıl çıkardığı “Mucize” adlı yedinci albümüyle de ikinci Altın Plak Ödülü’nü kazanmış oldu. “Beni Durdursan Mı?” adındaki 10 parçadan oluşan son albümü ile pop müzik dünyasındaki iddiasını sürdüren Gülşen, müzik kariyerinin yanı sıra çalkantılı özel hayatı ile de magazin gündeminden düşmeyen isimlerden biridir. Bir dönem kendisinin de prodüktörlüğünü yaptığı evli ve çocuk sahibi Erol Köse ile olan ilişkisini Erol Köse canlı yayınlanan bir programda ayyuka çıkarmış ve çiftin bu ilişkisi büyük yankı uyandırmıştı. Gülşen, şimdilerde aranjör Ozan Çolakoğlu ile bir ilişki yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir