Haluk Ulusoy Kimdir ?

Haluk Ulusoy, 7,5 sene Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığını yürütmüş bir spor adamı. Eski TFF başkanı Ulusoy, 1958 Trabzon doğumludur. Yeşilköy spor kulübü, mersin idman yurdu kulüp başkanlığı ve sonrasında iki dönem mersin polis gücü kurucu başkanlığını yapmıştır. Bu görevlerin yanı sıra TFF başkanlığı görevi öncesi 8 yıl yönetim kurulu başkanlığı, asbaşkanlık, milli takımlar kurulu başkanlığı gibi pek çok görevi başarıyla yürütmüştür.

 

Kuşadası spor kulübü başkanlığı, Denizlispor asbaşkanlığı gibi görevlerde de bulunan Haluk Ulusoy, spor hayatının yanı sıra Ulusoy holding Yönetim Kurulu üyeliği ve Ulusoy Turizm A.Ş. yönetim kurulu başkanlığı gibi spor dışındaki işleri de büyük bir başarı ile gerçekleştirmiştir.

 

Spor kariyerinde pek çok kulübe ve vakfa başkanlık eden Haluk Ulusoy, 7,5 yıl yaptığı Türkiye futbol federasyonu başkanlığı görevinden 2004 yılında ayrılmıştır. Ulusoy TFF başkanlığı görevini 18 ay sonra Levent Bıçakçı’dan yeniden devralmıştır. Gençlik yıllarında Oya Aydoğan ile evlendi. Ancak bu durumu yıllar sonra verdiği bir röportajında bu durumu bir gençlik hatası olarak değerlendiren ünlü spor adamı, yaptığı evlilikten ailelerin haberi olmadığını ve gizlice evlendiklerini sözlerine eklemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir