İbrahim Tatlıses Kimdir? Kaç Yaşında? Hayatı?

1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da Ahmet ile Leyla Tatlı çiftinin ilk çocukları olarak dünyaya gelen İbrahim Tatlı, yedi çocuklu bir ailenin ferdidir. Oldukça zor şartlar altında büyüyen İbrahim Tatlı, çocukluk dönemi boyunca okula hiç gidememiş, bunun yerine aile bütçesine katkıda bulunabilmek adına küçük yaşta tezgahtarlık yapmış, inşaatlarda çalışmıştır. İnşaat işçiliği yaptığı dönemlerde, çalışırken söylediği şarkılar Adanalı bir sinema yapımcısının dikkatini çekti ve İbrahim Tatlı’nın hayatı o noktadan sonra değişti.

1975 yılında çıkardığı 12 şarkıdan oluşan “Ben İnsan Değil Miyim” adlı albüm ile adından söz ettirmeyi başaran İbrahim Tatlı, soyadını da “Tatlıses” olarak değiştirmeyi tercih etmiştir. Aynı yıl “Ayağında Kundura” adında çıkardığı albümü ile şöhretine şöhret katmış ve çeşitli filmlerde de rol alarak müzikten sonra oyunculuk kariyerine de adım atmıştır. Bugüne kadar toplam 42 albüm çıkaran İbrahim Tatlıses, önümüzdeki yıl “Mucize” adını verdiği yeni bir albüm ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İbrahim Tatlıses, müzik kariyeri boyunca geniş bir hayran kitlesi kazanmış ve müzikten kazandığı para ile inşaat, giyim, gıda ve turizm gibi çeşitli sektörlere de yatırım yapmıştır. 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan genel seçimlerde Genç Parti’den milletvekili olarak siyaset dünyasına da adım atan İbrahim Tatlıses, partisi barajı aşamayınca seçimi kazanamamıştır. 2011 seçimlerinde ise Adalet ve Kalkınma Partisi’ne milletvekili adayı olmak üzere başvuruda bulunmuş fakat başvurusu değerlendirmeye alınmamıştır.

14 Mart 2011 günü bir televizyon kanalında sunduğu program çıkışı başından vurulan İbrahim Tatlıses, olay sonrasında kaldırıldığı hastahanede iki hafta boyunca yoğun bakımda kalmış ve tüm sevenlerini korkutmuştur. Geçirdiği ameliyatlar zinciri sonrasında hayata geri dönmüş fakat vücudunun bir kısmına inen felç nedeniyle tedavi olmak amacıyla Almanya’ya gitmiştir. Hastanede tedavi olduğu süreç boyunca başından bir an olsun ayrılmayan Ayşegül Yıldız’a evlenme teklifi eden İbrahim Tatlıses, kaldığı hastahanenin odasında düzenlenen nikah töreniyle Ayşegül Yıldız ile dünya evine girdi.  Bu evlilikten 2013 yılının Nisan ayında dünyaya gelen bir kız çocukları olan İbrahim Tatlıses ile Ayşegül Yıldız çifti 29 Kasım 2013 tarihinde sürpriz şekilde boşandı.

İbrahim Tatlıses’in ayrıca Adalet Durak adlı hanımefeniden ikisi kız biri erkek üç çocuğu, oyuncu Perihan Savaş’tan bir kızı ve Derya Tuna’dan ise bir oğlu vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir