Meryem Üzerli Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Meryem Uzerli 12 Ağustos 1982 yılında Almanya’nın Kassel Kentinde Doğdu. Babası Türk Annesi Almandır. Bir süre sonra buradan ayrılıp Hamburg’a yerleşmişler. Bu şehirde  Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk eğitimi almıştır. Evin en küçük çocuğudur. İki Ağabeyi ve Bir ablası vardır. Oyunculuk konusunda kendisini geliştirdikten sonra Almanya’da pek çok dizi ve filmde rol almıştır.

 

Türkiye de Timur Savcının yapımcısı olduğu, Meral Oktay’ın yazdığı Muhteşem yüzyıl adlı dizide Hürrem Sultan rolüyle başrol oynamıştır. Kendisinin Ana dili Almancadır. İngilizceyi de hemen hemen ana dili kadar iyi bilmektedir. Bunun yanında Türkçeyi de dizide oynayacak kadar bilmektedir. Meryem Uzerli Hürrem Sultan rolünü yaklaşık 8 ay süren seçmelerde birinci olarak oynamaya hak kazanmıştır.

 

Ancak bu dizeden 2013 yılında Tükenmişlik Sendromuna yakalandığını söyleyerek ayrılmıştır. Kendisinin yerine bu rolü Vahide Gördüm canlandırmıştır. Meryem Uzerli İş adamı Can Ateş ile evlenmiştir. Bu evlilikten hamile kalan Meryem Uzerli hamileliği sırasında eşinden boşanma kararı almıştır. Bekar olarak bir kızı olan Meryem Uzerli Kızına Lara adını vermiştir.

Yorum

Yorum Yapın
  1. Meryem abla muhtesem yuzyil Hurem sultansiz hicolur .nolur filimden bir daha ayrilmayin.
    yeni sezonda filimde olun . son bolumdeki hurem sultan cok cirkin idi. birde size gulmek cok
    yakisiyor
    AZERBAYCANDAN SELAMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir