Metin Serezli Kimdir Biyografisi ?

Metin Serezli ; 12 Ocak  1934 yılında   İstanbul’da doğmuş ünlü tiyatrocucu ve seslendirme sanatçısıdır.  Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Metin Serezli  yüksek eğitimini  İstanbul hukuk fakültesinde okumuş ve bölümünü bitirdikten sonra  Gazetecilik bölümünü okumak istediğinden  tekrar üniversiteyi kazanıp  Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur.

 

Kariyerinde ise ilk adımı yine İstanbul üniversitesinde  amatör olarak tiyatro oyunları ile başlamıştır. Kısa süre içerisinde başarıyı yakalayan  Metin Serezli , kendisinin başarısına paralel olarak bir tiyatro kurmuş ve  genç nesillere faydalı olabileceğini düşünmüştür. Metin Serezli bir çoğumuzun bildiği üzere iki evlilik yapmıştır.

 

İlk evliliğini Nisa Serezli ile yaptıktan sonra anlaşamamış ve  boşanmışlardır.  Yine  iş hayatında kendisi gibi  tiyatrocu  olan   ünlü oyuncu Nevra Serezli ile tanışmıştır. Nevra Serezli  hala bir çok dizide rol almaktadır.   Metin Serezli  ve Nevra  Serezli  çiftinin  2 erkek çocuğu olmuştur  ve  Metin Serezli   ölene kadar  Nevra Serezli ile  birlikte olmuştur.  Oğulları  Murat Serezli  yine babasının izinden giderek  tiyatro bölümünü okumuş ve  yarışma programı sunucusu olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir