Prof.Dr.Şener Üşümezsoy Kimdir Kaç Yaşında ?

Şener Üşümezsoy 1950 yılında Üsküdar’da doğmuştur. Aslen kırım tatarıdır. Pertevniyal Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünü okumuştur. Yüksek lisansı da aynı okulda yaptıktan sonra profesör olmuştur. Almanya da öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Hala İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde öğretim üyesidir. 17 Ağustostaki depremle ilgili üç kitabı vardır. 17 Ağustos Sonrası Marmara’da Deprem Riski, Vatandaş için Deprem Rehberi, İstanbul Depremi kitaplarıdır. Bu konuyla ilgili bilimsel incelemeler yapmıştır.

 

Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Ulusal Parti İdeolojik Büro Başkanı’dır. Evi ve arabası olmayan öğretim üyesi kedisiyle yaşamaktadır. İstanbul Üniversitesi’nde görevli bir öğretim üyesiyle evlenmiştir ama eşinden ise yüzme aşkı yüzünden ayrılmıştır. Adalardan yüzerek İstanbul’a dönerken eşi de sandalla ona reçel yedirdi. Bu yüzden evlilikleri noktalanmıştır.

 

Şener Üşümezsoy, 2013 yılında başlayıp Show TV’de gösterilen Ben Burdan Atlarım adlı programın yarışmacıları arasındadır. Şener Üşümezsoy Kenya’da yapılan “Tropytürk” yarışmasına da katılmıştır. Yeni Dünya Petrol Düzeni ve Körfez Savaşları,  Türk Jeostratejisi eserleri arasındadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir