Sermiyan Midyat Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

1974 yılının Aralık ayında Ankara’da doğan aslen Mardin’li olan Sermiyan Midyat, günümüz Türk dizi ve tiyatrolarının en önemli aktörlerinden biridir. Aynı zamanda senaristlik de yapan Midyat, Mustafa Ceceli ve Özcan Deniz’in seslendirdiği bazı şarkıların söz yazarlığını üstlenmiştir. 1993 yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde akademik tiyatro eğitimi aldıktan sonra 1998 yılında sınavla girdiği Nöbetçi Tiyatro’da Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Tuncel Kurtiz gibi isimlerden eğitim almaya devam etmiştir.

 

Tiyatro eğitiminin yanı sıra İstanbul Üniversitesi’nde Kimya ve İşletme eğitimleri de alan Sermiyan Midyat, daha sonra  Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev almıştır. Hükümet Kadın, Emret Komutanım ve Sıla gibi bilinen yapımlarda rol almış aynı zamanda Ay Lav Yu filminin yönetmenliğini ve senaristliğini de yapmıştır. 2007 yılında ise kurduğu Oyunbozan adlı tiyatronun ilk oyunu olan 9 Ay Son Gün’ü de yazıp, yönetmiştir.

 

Son olarak ismi sosyetik güzel Gizem Kayabaşı ile anılan Sermiyan Midyat kendisini ilişkilerde kıskanç olmayan, özgürlüğe önem veren biri olarak tanımlıyor.

2 Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.