Teoman Kumbaracıbaşı Kimdir ?

Teoman Kumbaracıbaşı 18 Ekim 1971 tarihinde Arjantin de doğmuştur. Annesi Arjantinli babası ise Türk’tür. Altı yaşındayken Türkiye’ye taşındılar. Avusturya Lisesinde okudu ve tiyatro ya orda başlamıştır. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliğini kazandı.  Tiyatroya olan ilgisi sürmekteydi. Kamera önü ve arkasında çeşitli yerlerde çalışmıştır. Yazı Tura filmi onun ilk uzun metrajlı filmiydi. Bu filmde homoseksüel bir karakteri canlandırmıştır. Bu filme hazırlanmak için sokağa saçını makyajını yaptırarak çıktığını insanlarla konuştuğunu ve rolüne bu şekilde hazırlandığını söylemiştir.

 

Teoman Kumbaracıbaşı Aslı Tandoğan ve Beste Bereket ile Kraft stüdyosunu kurmuştur. Aşka Sürgün, Gözyaşı Çetesi, Eyvah Eyvah 2 gibi yapımlarda yer almıştır. Omzumdaki Melek adlı tiyatro oyununda da boy göstermektedir.

 

Teoman Kumbaracıbaşı Aslı Tandoğan ile bir ilişki yaşamaktaydı. Aslı Tandoğan Aşka Sürgün dizisinde kendisini gördüğünde ilk görüşte âşık olduğunu söylemiştir. Bir ayrılsak bile o benim hep ailemin ferdi gibi kalacak diyerek de eklemiştir. Daha sonra ayrıldıkları yönünde bir çok haber çıkmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir