Ümit Boyner Kimdir Kaç Yaşında ?

Eski Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği başkanı olan Ümit Boyner, 1963 yılında İstanbul’da doğmuş bir Türk iş kadınıdır. Üniversite eğitimini 1985 yılında University of Rochester’da ekonomi üzerine tamamlayan Boyner, ilk işi olan Chemical Mitsui Bank’taki işinden ayrıldıktan sonra 1996 yılında Boyner Grubu’nda Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

 

Kick Box dersleri sırasında tanıştığı Cem Boyner ile evli olan başarılı iş kadını Ümit Boyner’in önceki evliliğinden bir olmak üzere iki çocuğu bulunmaktadır.

 

TÜSİAD’ın yönetim kurulu üyeliğini yapan başarılı iş kadını aynı zamanda KAGİDER’in kurucusudur ve TÜSİAD’da başkanlık yapmış ikinci kadın ünvanını taşımaktadır. Ümit Boyner, TINA (Sualtı Arkeoloji Vakfı), TEGV ve Tohum Otizm Vakfı’nda mütevelli heyeti üyesidir. Ayrıca 2008 yılından bu yana Carnegie Endowment for International Peace’in Ortadoğu Bölümü’nde Danışma Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Son zamanlarda dı CHP ile anılan Boyner bu konuya ise siyasetin hiçbir zaman gündeminde olmadığını vurgulayarak, İstanbul’da herhangi bir partiden siyaset yapacağım tamamen hayal ürünü ve gerçek dışıdır dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.