Bahar Çağlar Kimdir?

Bahar Çağlar 1988 yılının Eylül ayında İzmir’de hayata merhaba dedi. İlk ve ortaöğretimi İzmir’in konak ilçesine bağlı ‘’konak Esentepe Öğretmenler ve şeker ilköğretim okulu’’nda tamamladı. Yine basketbola da burada ilgi duymaya başladı.

 

Güçlü fiziğiyle ve yeteneği ile Profesyonel bir oyuncu olma yolunda ilerleyen Bahar Çağlar okuduğu İnönü Lisesinde Türkiye ikincisi olma başarısı gösterdi. Aynı zamanda Bahar çağlar yine bu yıllarda Genç ve Ümit milli takıma çağrıldı. Daha sonra hayalini kurduğu A milli formayı sırtına geçirmiştir. Burada oynarken Galatasaray Bayan Basketbol takımının dikkatini çekmeyi başardı. Bir süre sonra Galatasaray’dan gelen teklifi kabul etti. Bu onun için adeta bir dönüm noktası olmuştur. Bahar çağlar pozisyon olarak Forvet mevkiindedir.

 

25 yaşındaki sporcunun boyu ise 1,90 cm’dir. 76 kg ağırlığındadır. Şu anda profesyonel olarak Galatasaray Bayan Basketbol takımında forma giyen Bahar çağlar A milli Bayan Basketbol takımının vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Ayrıca Bahar Çağlar 2006-2007 yıllarında All – Star’a seçilmeye hak kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir