Begüm Dalgalar Kimdir ?

Begüm dalgalar kimdir? Bilmeyenler için söyleyelim Begüm Dalgalar Türk kadınlar basketbolunun başarılı oyuncularındandır. 8 Haziran 1988 İstanbul doğumlu Begüm dalgalar basketbol ile küçük yaşlarda tanışmış ve başarıya ulaşmıştır. Henüz 10 yaşında iken Fenerbahçe spor kulübünde basketbola başlamıştır. Fenerbahçe ile o yaşlarda tanışması ise ilkokul 3. Sınıfta okuluna Fenerbahçe bayan basketbol takımından oyuncu seçmek için gelenlerin, Dalgalar ile ilgilenmesi ile başlamıştır.

 

Begüm Dalgalar kimdir? Denince akla gelen başarılı bir basketbol kariyeri çizmeyi başarmış hırslı bir oyuncudur. Begüm dalgalar Fenerbahçe spor kulübüne ailesinin de tam desteğini alarak başlamasıyla büyük başarıların da önü açılmış oldu. Milli takımda da 100 den fazla maçta forma giyen Begüm dalgalar 2011 sezonuna kadar Fenerbahçe de forma giymiştir.

 

2011-2012 sezonunda Tarsus Belediye spora transfer olan Begüm Dalgalar kimdir? Bir sezon Tarsus Belediye sporda forma giyen Dalgalar sonraki sezon Beşiktaş’a transfer oldu. Bir dönem talihsiz bir sakatlık geçiren Dalgalar kendini toplamayı başardı. Başarılı bir basketbolcu olan Begüm Dalgalar’ın en büyük hedefi ise Avrupa’da bir takımda forma giymek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir