Gökhan Tepe Nereli? Kimdir?

Gökhan Tepe, 8 Şubat 1978 tarihinde Hüsmen ile Sema Tepe çiftinin İstanbul’un Kartal ilçesinde dünyaya gelen ilk çocuklarıdır. Eğitim hayatına Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda başlayan Gökhan Tepe, müzik yeteneğinin keşfedilmesiyle birlikte 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı için düzenlediği yetenek sınavını kazandı.

“Çöz Beni” adını verdiği ilk albümünü 1996 yılında çıkararak pop müzik dünyasına merhaba diyen Gökhan Tepe, çıkış parçasıyla aynı adı taşıyan “Canözüm” adlı  ikinci albümünü piyasaya çıkardı. “Canözüm” adlı parçasının Gökhan Tepe’nin adının yavaş yavaş müzik camiasında duyulmasında katkısı büyüktür. 2002’de içerisinde kendisine ait çok sayıda parça bulunan “Belki Hüzün Belki de Aşk” adını verdiği üçüncü albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı. Albüm içerisinde yer alan “Annem” ve “Tanrım Affeder Mi?” adlı parçalarıyla müzik listelerinde üst sıralara çıkmayı başardı.

Üçüncü albümünün ardından albüm çalışmalarına 4 yıl mola veren Gökhan Tepe, 2006 yılında çıkardığı “Yürü Yüreğim” adlı dördüncü albümü ile müzik dünyasına yeniden iddialı bir dönüş yaptı. Bu albümünde yer alan “Yürü Yüreğim” adlı çıkış parçasının yanı sıra, “Gel Aşkım” ve “İnsanoğlu” adlı diğer şarkılarına video klip çekti.

“Yürü Yüreğim” albümünden sonra 2009 yılında, yine çıkış parçası ile aynı adı taşıyan “Vur” adlı albümünü, 2011 yılında “Aşk Sahnede” ve son olarak 2012 yılında “Kendim Gibi” adlı son albümünü çıkardı.

Müzik kariyerinin yanı sıra oyunculuk kariyeri de olan Gökhan Tepe “Benim İçin Ağlama” ve “Maçolar” adlı dizilerin yanı sıra Burcu Kara ve Ece Uslu’nun da yer aldığı Kanal D’de 2007 yılında yayınlanan ve reyting rekorları kıran “Elveda Derken” dizisinde de yer almıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir